زیر ایران بغداد میلیون صادرات اخبار اقتصادی و بازرگانی

زیر: ایران بغداد میلیون صادرات اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل اعترافات خطرناک‌ترین زن داعش راجع به جنایت‌هایش در عراق

یکی از خطرناک‌ترین زنان گروه تروریستی داعش بعد از دستگیری در شمال عراق اعترافات مهمی را راجع به ماموریت خود مطرح کرد.

اعترافات خطرناک‌ترین زن داعش راجع به جنایت‌هایش در عراق

اعترافات خطرناک ترین زن داعش راجع به جنایت هایش در عراق

عبارات مهم : زن داعشی

یکی از خطرناک ترین زنان گروه تروریستی داعش بعد از دستگیری در شمال عراق اعترافات مهمی را راجع به ماموریت خود مطرح کرد.

به گزارش تسنیم، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع امنیتی عراقی نوشت: احلام محسن زن داعشی است که از مجرمان طراز اول در جنوب شهر موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق به شمار می رفت.

اعترافات خطرناک‌ترین زن داعش راجع به جنایت‌هایش در عراق

این زن داعشی در “دیوان بازخواست” گروه تروریستی داعش جهت تعقیب و پیگرد زنانی که با تصمیمات ظالمانه و شکنجه گرانه داعش تاسیس شده است بود، کار می کرد.

احلام در ماه ژوئیه سال گذشته در لابلای خانواده های عراقی در جریان پیشروی نیروهای عراقی جهت آزادسازی جنوب موصل از آنجا خارج شد. اصلیت او از روستای الحود از توابع ناحیه القیاره در جنوب موصل هست. نیروهای ارتش عراق او را در جریان جستجو جهت یافتن تروریست های زن و مرد خطرناک دستگیر کردند.

یکی از خطرناک‌ترین زنان گروه تروریستی داعش بعد از دستگیری در شمال عراق اعترافات مهمی را راجع به ماموریت خود مطرح کرد.

احلام در تحقیقات اسامی برادران و پسرعموهای خود را که همگی از سرکردگان و جنگجویان داعش بودند، فاش کرد.

این زن توانست فلش های مموری را که حاوی نقشه ها و طرح های داعش و کارها جنایتکارانه هست، بردارد.

وی در جریان تحقیقات فاش کرد که نتوانسته است در جریان ترک جنوب موصل به همراه خانواده های عراقی پولی با خود بردارد تا با آن از عنصرهای و سران داعش حمایت مالی کند. احلام گفت که اگر در آنجا باقی می ماندم و دستگیر نمی شدم؛ به پول دست می یافتم و آن را به هر شیوه ای که شده است به عنصرهای گروه داعش در روستای الحود می رساندم ولی زنان دیگر داعش به خاص زنان شاغل در دفتر بازخواست و مادران عنصرهای داعش که در عملیات کشته شدند، احتمالا پول را با خود جهت حمایت مالی از عنصرهای داعش برده اند.

اعترافات خطرناک‌ترین زن داعش راجع به جنایت‌هایش در عراق

وی راجع به کسانی که می خواست در وقت حضورش در اردوگاه های آوارگان، از آنها در روستای الحود حمایت مالی کند، گفت: می خواستم از دو پسرعمومی حمایت مالی کنم که هر دو از سران بارز داعش هستند.

احلام گفت که نشانه مهم از ارسال پول ساخت بمب و کمربندهای انفجاری و سلاح بود.احلام افزود که وی و دیگر زنان داعش نتوانستند با خود سلاح های صدا خفه کن و سلاح های دیگر را زیر لباس های خود در جریان ترک جنوب نینوا در لابلای خانواده های آواره ببرند، لیکن عنصرهای داعش جهت مقابله با نیروهای عراقی به آنها نیاز داشتند.

یکی از خطرناک‌ترین زنان گروه تروریستی داعش بعد از دستگیری در شمال عراق اعترافات مهمی را راجع به ماموریت خود مطرح کرد.

این زن داعشی که چهار برادر در فرماندهی گروه تروریستی داعش دارد و پدرش نیز در جریان عملیات در منطقه الشوره در جنوب موصل کشته شد، تصریح کرد که اتکای داعش به خودروهای منفجره و کمربندهای انفجاری در عملیات خود یا سلاح هایی نظیر تیربار سنگین و شلیک راکت است.

وی افزود گروه داعش را قبل از سقوط موصل در جمع آوری اطلاعات راجع به نیروهای پلیس و افسران در روستای الحود کمک کرده است و اسامی و آدرس منزل های آنها را به عنصرهای داعش داده است تا آنها را بازداشت، شکنجه و اعدام کنند، لیکن خطری جهت داعش به شمار می روند.

اعترافات خطرناک‌ترین زن داعش راجع به جنایت‌هایش در عراق

همسر احلام نیز از کینه او به دستگاه های امنیتی در امان نماند. همسر احلام قبل از اشغال شهر به وسیله داعش از پرسنل پلیس بود و به خاطر اینکه با داعش بیعت نکرد؛ با دختران و پسرش با شروع عملیات آزادسازی القیاره در اوت ۲۰۱۶ میلادی به موصل فرار کرد.

احلام همواره در بسیاری از مناسبت های خانوادگی از آنچه آن را “دلاوری های داعشی ها” می خواند، سخن می گفت. این در حالی بود که نزدیکان و بستگانش نمی دانستند که او وابسته به این گروه جنایتکار هست. احلام همزمان پیش از اشغال موصل به وسیله داعش، دوره های اصول دین در روستای الزاویه می دید.

احلام از خانواده ای فقر است که پدرش نظامی بازنشسته بود و چهار برادر و چهار خواهر دارد و در ژوئیه سال ۲۰۱۴ میلادی بیعت خود با داعش را اعلام کرد.

وی گفت به همکاری با داعش از طریق تهیه غذا جهت عنصرهای و سران آن در منزل اش ادامه می داد و توانست عضویت در به اصطلاح دیوان بازخواست و دیوان امنیت و اطلاعات را کسب کند و از طریق آن علیه بسیاری از اهالی روستای الحود از جمله خانواده فرد معروفی به نام غالب احمد و فرزندانش اقامه دعوا کند تا اینکه مجبور شدند منزل خود را ترک کرده و به نحوه عجیبی به کرکوک فرار کنند.

به خاطر احلام، داعش صدها غیرنظامی روستای الحود و روستاهای جنوب موصل را بازداشت و آنها را متهم به مزدوری جهت دولت عراق و گزارش دادن محل قرارگیری مقرهای مخابراتی داعش به دولت جهت نشانه قرار دادن آن به وسیله جنگنده های ائتلاف کرد.

احلام همچنین محل گورهای دست جمعی نیروهای امنیتی و غیرنظامیانی را که داعش آنها را در جنوب موصل به قتل رساند، ارائه کرد.

وی به خاطر زیاد بودن قربانیان نتوانست تعداد آنها را بگوید ولی نام دو نفر از بارزترین آنها را که به قتل رسیدند؛ بیان کرد. این دو نفر ابوصفوک مختار از روستای الحود و سرهنگ منهم عبدالله جاسم الجبوری مدیر پلیس سابق در ساتان نینوا بود که به دست برادر احلام در اوت سال ۲۰۱۲ کشته شدند.

سرکشی احلام مدت زیادی طول نکشید که اهالی دو روستای الحود و اللزاکه علیه داعش قیام کردند و برادرش را کشتند. همین امر موجب شد که احلام با سایر برادران و دختران کوچکش به سمت موصل که تحت کنترل داعش بود، فرار کند.

تنها فرزندش حسن که عضو داعش بود، در حمله هوایی در محله الشهداء در کرانه راست شهر موصل کشته شد.

احلام به تهدیدهای خود علیه اهالی جنوب موصل به خاطر کشته شدن برادرش به دست مردم قیام کننده ادامه داد. آزادی روستای الحود به طور کامل با یاری این مردم بدون همکاری نیروهای عراقی انجام شد.در جریان تلاش احلام جهت فرار در لابلای خانواده های آواره از بخش قدیمی شهر موصل، شبکه ای از افسران جهت تعقیب او و برادرانش تشکیل شد تا اینکه با برادرش دستگیر شد.

به گفته منبع عراقی یاد شده، نیروهای عراقی احلام را در پل ارتباطی بین دو کرانه راست و چپ موصل و به طور مشخص در نزدیک هتل مشهور موصل با برادرش دستگیر کردند. دستگیری آنها در جریان تخلیه غیرنظامیان از بخش قدیمی موصل انجام شد. این دو به بخش تحقیقات و دستگاه قضایی سپرده شدند تا به جزای عمل خود برسند.

واژه های کلیدی: زن داعشی | خانواده | نیروهای عراقی | عملیات آزادسازی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs